Baseball/Softball Regional Host Information

2021 SIJHSAA Softball Enrollments

Softball
2021 Class S
Region: 1
Organizer: Egyptian Middle School
Host: Jonesboro CSD
Round 1 - Quarter-Final
1   9/21 4:30p • Joppa forfeits
Jonesboro CSD
7
Joppa - Maple Grove School
0
2   9/21 4:30p
Shawnee Junior High
14
Egyptian Middle School
4
3   9/22 4:30p • Dongola forfeits
Century Junior High
7
Dongola Unit School District 66
0
4   9/23 4:30p
Meridian Middle School (Mounds)
20
Cobden Unit School
5
Round 2 - Semi-Final
5   9/22 4:30p
Jonesboro CSD
20
Shawnee Junior High
0
6   9/25 11a • 6 Innings
Century Junior High
11
Meridian Middle School (Mounds)
1
Round 3 - Final
7   9/27 4:30p
Jonesboro CSD
12
Century Junior High
2
 
WINNER
Jonesboro CSD
Region: 2
Organizer: Galatia Junior High
Host: Crab Orchard Elementary School
Round 1 - Quarter-Final
1   9/22 4p • 5 innings
Crab Orchard Elementary School
10
New Simpson Hill School
0
2   9/22 5p • 7 innings
Cypress-Buncombe Co-op
4
Galatia Junior High
14
3   9/24 4:30p
Lick Creek School
11
Carrier Mills-Stonefort Jr. High
1
4   9/24 4:30p
Thompsonville/Akin Co-op
11
Pope County School
0
Round 2 - Semi-Final
5   9/23 3:30p • 6 innings
Crab Orchard Elementary School
10
Galatia Junior High
0
6   9/27 3:30p
Lick Creek School
3
Thompsonville/Akin Co-op
15
Round 3 - Final
7   9/28 3:30p
Crab Orchard Elementary School
8
Thompsonville/Akin Co-op
2
 
WINNER
Crab Orchard Elementary School
Region: 3
Organizer: Desoto
Host: Elverado Junior High School
Round 1 - Quarter-Final
1   9/22 2a
Ewing-Northern CCSD
7
Giant City
1
2   9/22 4:30p • 6 innings
Desoto
16
St Andrew/Immanuel Lutheran (Murphysboro) Co-op
6
3   9/22 4:30p • 4 innings
Unity Christian School (Energy)
16
Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin)
0
Round 2 - Semi-Final
4   9/23 2p • 4 innings
Elverado Junior High School
15
Ewing-Northern CCSD
0
5   9/23 4:30p
Desoto
9
Unity Christian School (Energy)
2
Round 3 - Final
6   9/24 4:30p
Elverado Junior High School
8
Desoto
1
 
WINNER
Elverado Junior High School
Region: 4
Organizer: St John's Lutheran (Red Bud)
Host: St John Catholic (Red Bud)
Round 1 - Quarter-Final
1   9/22 4:15p
New Athens Junior High
10
St John's Lutheran (Red Bud)
9
2   9/22 4:15p
St John Lutheran (Chester)
16
Prairie du Rocher CCSD
0
3   9/21 4p
St Boniface (Edwardsville)
11
Valmeyer Junior High
0
Round 2 - Semi-Final
4   9/23 4:30p
St John Catholic (RedBud)-St Peter-Paul(Waterloo) Co-op
9
New Athens Junior High
2
5   9/23 4:30p • in 9 innings
St John Lutheran (Chester)
7
St Boniface (Edwardsville)
6
Round 3 - Final
6   9/27 4:30p
St John Catholic (RedBud)-St Peter-Paul(Waterloo) Co-op
1
St John Lutheran (Chester)
7
 
WINNER
St John Lutheran (Chester)
Region: 5
Organizer: Trinity St John Lutheran School (Nashville)
Round 1 - Quarter-Final
1   9/22 4:30p • 5 innings
TSJ-Im.Lu-St Ann (Nashville) Co-op
13
Trinity Lutheran (Hoffman) Co-op
3
2   9/22 4:30p
Marissa Junior High
27
Evansville Attendance Center
7
3   9/22 4:30p
Okawville Jr High
10
Steeleville / St. Mark's Co-op
0
Round 2 - Semi-Final
4   9/23 4:30p • 8 innings
Coulterville Unit District
10
TSJ-Im.Lu-St Ann (Nashville) Co-op
9
5   9/23 4:30p
Marissa Junior High
8
Okawville Jr High
2
Round 3 - Final
6   9/27 4:30p
Coulterville Unit District
11
Marissa Junior High
10
 
WINNER
Coulterville Unit District
Region: 6
Organizer: Opdyke-Belle Rive Grade School
Host: Woodlawn
Round 1 - Quarter-Final
1   9/22 4:30p
Woodlawn
23
Opdyke-Belle Rive Grade School
0
2   9/22 6p
St Mary's-VCA(Mt.Vernon) Co-op
7
Bluford
4
3   9/22 4p
Summersville Grade School
11
Spring Garden
1
4   9/23 4:30p
Field-Farrington Co-op
9
Waltonville Grade School
0
Round 2 - Semi-Final
5   9/23 4:30p
Woodlawn
12
St Mary's-VCA(Mt.Vernon) Co-op
1
6   9/24 4:30p
Summersville Grade School
7
Field-Farrington Co-op
0
Round 3 - Final
7   9/27 5:30p
Woodlawn
1
Summersville Grade School
2
 
WINNER
Summersville Grade School
Region: 7
Organizer: Raccoon
Host: Willow Grove
Round 1 - Quarter-Final
1   9/24 5:30p • Salem Little League Complex
Selmaville
5
Sandoval Junior High
3
2   9/23 4:30p
Patoka Junior High
22
Iuka Grade School
0
3   9/23 7p
Raccoon
10
Odin
0
Round 2 - Semi-Final
4   9/27 4:30p • Central City Park
Willow Grove-St Mary's(Centralia) Co-op
9
Selmaville
5
5   9/27 4:30p
Patoka Junior High
12
Raccoon
2
Round 3 - Final
6   9/28 4:30p • Central City Park
Willow Grove-St Mary's(Centralia) Co-op
1
Patoka Junior High
13
 
WINNER
Patoka Junior High
Region: 8
Organizer: Allendale
Round 1 - Quarter-Final
1   9/23 4:15p • Postponed
Cisne Middle School
1
Wayne City Junior High
12
2   9/23 4:15p • Forfeit
West Salem Grade School
7
Allendale-St Mary's (Mt.Carmel) Co-op
0
3   9/24 4p • @ Geff Grade School...Postponed
Jasper-Geff Co-op
11
Grayville Junior High
19
Round 2 - Semi-Final
4   9/27 4:30p
New Hope
15
Wayne City Junior High
0
5   9/27 4:15p
West Salem Grade School
10
Grayville Junior High
0
Round 3 - Final
6   9/28 4:30p
New Hope
6
West Salem Grade School
0
 
WINNER
New Hope

Latest Forum Posts

Related Pages

Who's Online

We have 177 guests and no members online