Volleyball
2020 Class S
Region: 1
Organizer: Egyptian Middle School
Teams:
Cairo Junior High School
Century Junior High
Dongola Unit School District 66
Egyptian Middle School
Meridian Middle School (Mounds)
Region: 2
Organizer: Lick Creek School
Teams:
Cobden Unit School
Cypress-Buncomb co-op
Hardin County School District
Jonesboro CSD
Lick Creek School
New Simpson Hill School
Shawnee Junior High
Region: 3
Organizer: Akin
Teams:
Akin
Carrier Mills-Stonefort Jr. High
Crab Orchard Elementary School
Ewing-Northern
Galatia Junior High
Thompsonville
Region: 4
Organizer: Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin)
Teams:
Desoto
Elverado Junior High
Giant City
Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin)
St Andrew-Im Luth co-op
Unity Christian School (Energy)
Region: 5
Organizer: Summersville Grade School
Teams:
Bethel-McClellan co-op
Bluford
Opdyke-Belle Rive
Spring Garden
Summersville Grade School
Wayne City Junior High
Region: 6
Organizer: Tamaroa Grade School
Teams:
Oakdale
Pinckneyville CCSD 204
St Bruno School
Tamaroa Grade School
Waltonville Grade School
Region: 7
Organizer: St John Lutheran (Chester)
Teams:
Coulterville Unit District
Evansville Attendance Center
Prairie du Rocher CCSD
St John Lutheran (Chester)
Steeleville-St.Mark's Lutheran Co-op
Region: 8
Organizer: St John's Lutheran (Red Bud)
Teams:
Marissa Junior High
New Athens Junior High
St John-Red Bud/Trinity Lutheran-Red Bud/St.Mary's-Chester Co-op
St John's Lutheran (Red Bud)
St Lilbory CCSD School
Region: 9
Organizer: St Teresa Catholic
Teams:
Holy Childhood(Mascoutah)
St.James/Millstadt-Notre Dame/Belleville Co-op
St Peter and Paul Catholic School (Waterloo)
St Teresa Catholic
Valmeyer Junior High
Region: 10
Organizer: St Rose Elementary School
Teams:
Albers-Damiansville co-op
Signal Hill Junior High
St Boniface (Edwardsville)
St Paul Catholic School (Highland)
St Rose Elementary School
Region: 11
Organizer: All Saints Academy (Breese)
Teams:
All Saints Academy (Breese)
Aviston Elementary School
Bartelso Elementary School
Germantown Elementary School
Okawville Jr High
Region: 12
Organizer: Trinity St John Lutheran School (Nashville)
Teams:
Ashley Grade School
Grand Prairie
Irvington-North Wamac co-op
St Ann School
Trinity Lutheran Hoffman-Hoyleton-Centralia Co-op
TSJ-(Nashville)-Immanuel Lutheran (Okawville) Co-op
Region: 13
Organizer: Central City School
Host: Sandoval Junior High
Teams:
Central City School
New Horizon Christian School (Centralia)
Odin-ACA (Salem) co-op
Sandoval Junior High
Selmaville
Willow Grove-St.Mary's (Centralia) Co-op
Region: 14
Organizer: Field C.C.S.D. School
Teams:
Field C.C.S.D. School
Kell-Farrington Co-op
Raccoon
St Mary's School (Mt. Vernon)
Woodlawn
Region: 15
Organizer: Altamont Lutheran Interparrish School
Teams:
Altamont Lutheran Interparrish School
Iuka Community
Patoka Junior High
St Peter Lutheran School
Trinity Lutheran School (Stewardson)
Region: 16
Organizer: Allendale
Teams:
Allendale
Cisne Middle School
Clay City Junior High
Jasper-Geff Co-op
New Hope
St Mary's School (Mt. Carmel)

Related Pages

Who's Online

We have 246 guests and no members online