Class S Softball Regional Brackets & Scores

Last Updated on Thursday, Sep-22-2016 at 12:05 PM Click Read More below to see Scores

Class S Softball Regional Brackets & Scores


Region 1 - Cobden Regional


Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 1: Cobden (16) over Cairo (0)
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 2: Century (15) over Shawnee (0)
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 3: Egyptian (16) over Meridian (6)
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 4: Dongola (10) over Lick Creek (0)

Wed, Sep 21 at 4:30p
Game 5: Cobden (4) over Century (2)

Thu, Sep 22 at 4:30p
Game 6: Egyptian (5) over Dongola (4)

Mon, Sep 26 at 4:30p
Regional Championship: Egyptian (4) over Cobden (3) 8 iinn.


Region 2 - Pope County Regional


Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 1: Pope County (15) over Joppa (0)
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 2: Cypress-Buncombe (7) over New Simpson Hill (5)
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 3: Crab Orchard (21) over Carrier Mills (11)
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 4: Goreville (18) over Galatia (1)

Wed, Sep 21 at 4:30p
Game 5: Cypress-Buncombe (3) over Pope County (2)
Wed, Sep 21 at 6:30p
Game 6: Crab Orchard (8) over Goreville (2)

Fri, Sep 23 at 4:30p
Regional Championship: Crab Orchard (6) over Cypress/Buncomb Co-op (1)


Region 3 - Elverado Regional


Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 1: Desoto (16) over OLMC (2)
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 2: Pinckneyville 204 (25) over Thompsonville (1)
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 3: Ewing (12) over Giant City (2)

Thu, Sep 22 at 2:00p
Game 4: Elverado (17) over Desoto (3)
Thu, Sep 22 at 4:30p
Game 5: Pinckneyville 204 (12) over Ewing (2)

Sat, Sep 24 at 11:00a
Regional Championship: Elverado (10) over Pinckneyville #204 (9)



Region 4 - Steeleville Regional


Tue, Sep 20 at 4:15p
Game 1: Steelville (13) over St Marks (2)

Wed, Sep 21 at 4:30p
Game 2: Prairie Du Rocher (4) over New Athens (1)

Tue, Sep 20 at 4:15p
Game 3: Red Bud Lutheran (5) over Valmeyer (3)

Wed, Sep 21 at 6:00p
Game 4: Chester Lutheran (10) over Evansville (5)

Thu, Sep 22 at 4:30p
Game 5: Steelville (8) over Prairie DuRocher (0)
Thu, Sep 22 at 4:30p
Game 6: Red Bud Lutheran (10) over Chester Lutheran (4) 

Fri, Sep 23 at 4:30p
Regional Championship: Steeleville (10) over Red Bud Lutheran (0)


Region 5 - Coulterville Regional


Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 1: St Bruno/Tamaroa Co-op (7) over Spring Garden (0) forfeit
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 2: St. Ann/TSJ Co-op(20) over Coulterville (5)

Wed, Sep 21 at 5:00p
Game 3: Waltonville (21) over Bethel (1)

Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 4: Opdyke Belle-Rive (11) over Hoyleton (1)

Thu, Sep 22 at 4:30p
Game 5: St. Ann/TSJ Co-op (18) over St.Bruno/Tamaroa Co-op (2)
Thu, Sep 22 at 6:00p
Game 6: Opdyke Belle-Rive (13) over Waltonville (1)

Mon, Sep 26 at 5:30p
Regional Championship: Opdyke Belle-Rive (15) over St.Ann/TSJ Co-op (9)


Region 6 - Woodlawn Regional


Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 1: Woodlawn (22) over Raccoon (2)
Tue, Sep 20 at 4:15p
Game 2: Bluford (12) over St. Mary's Mt Vernon (8)
Tue, Sep 20 at 4:15p
Game 3: Field (17) over Rome (0)
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 4: Summersville (6) over St. Mary's/Willow Grove (0)

Wed, Sep 21 at 4:30p
Game 5: Woodlawn (13) over Bluford (3)

Thu, Sep 22 at 4:30p
Game 6: Field (4) over Summersville (2)

Fri, Sep 23 at 4:30p
Regional Championship: Field (7) over Woodlawn (6)


Region 7 - Patoka Regional


Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 1: Central City (7) over Odin (0) forfeit
Tue, Sep 20 at 5:30p
Game 2: Patoka (15) over Selmaville (7)
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 3: Altamount Lutheran (11) over Aviston (4)

Wed, Sep 21 at 4:30p
Game 4: Highland St Paul (12) over Sandoval (2)

Fri, Sep 23 at 5:30p
Game 5: Central City (11) over Patoka (9)

Thu, Sep 22 at 4:30p
Game 6: Highland St.Paul (9) over Altamont Lutheran (7)

Sat, Sep 24 at 10:00a
Regional Championship: Central City (5) over Highland St.Paul (2)


Region 8 - Grayville Regional


Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 1: Grayville (10) over Clay City (0)
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 2: Jasper/Geff Co-op (21) over Kell/Farrington Co-op (11)
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 3: Cisne (11) over Iuka (1)
Tue, Sep 20 at 4:30p
Game 4: New Hope (7) over West Salem (4)

Thu, Sep 22 at 4:30p
Game 5: Grayville (12) over Jasper/Geff Co-op (2)

Wed, Sep 21 at 4:30p
Game 6: New Hope (13) over Cisne (3) at Fairfield SW Park

Mon, Sep 27 at 4:30p
Regional Championship: Grayville (7) over New Hope (0)



Latest Forum Posts

Related Pages

Who's Online

We have 101 guests and no members online