Class S Girls Regional Brackets & Scores

Last Updated on Saturday, Jan-16-2016 at 8:10 PM Click Read More below to see Scores

Class S Girls Regional Brackets & Scores


Region 1 - Cypress Regional


Tue, Jan 12 at 5:00p
Game 1: New Simpson Hill (54) over Joppa (22)
Tue, Jan 12 at 6:30p
Game 2: Century (35) over Lick Creek (33)
Tue, Jan 12 at 8:00p
Game 3: Dongola (37) over Shawnee (16)

Thu, Jan 14 at 6:00p
Game 4: Cypress-Buncombe (45) over Century (35)
Thu, Jan 14 at 7:30p
Game 5: New Simpson Hill (39) over Dongola (24)

Fri, Jan 15 at 6:00p
Regional Championship: Cypress-Buncombe (45) vs New Simpson Hill (35)



Region 2 - DeSoto Regional


Tue, Jan 12 at 5:00p
Game 1: DeSoto (37) over Unity Christian (6)
Tue, Jan 12 at 6:30p
Game 2: Thompsonville (36) over Adams (19)

Wed, Jan 13 at 5:00p
Game 3: Giant City (50) over OLMC (25)
Wed, Jan 13 at 6:30p
Game 4: Galatia (44) over St. Andrew's (32)

Thu, Jan 14 at 5:00p
Game 5: DeSoto (31) over Thompsonville (19)
Thu, Jan 14 at 6:30p
Game 6: Giant City (55) vs Galatia (47)

Fri, Jan 15 at 5:00p
Regional Championship: DeSoto (44) vs Giant City (40)


Region 3 - St Ann-Nashville Regional


Tue, Jan 12 at 5:00p
Game 1: Tamaroa/St Bruno (33) over Hoyleton Co-op (24)
Tue, Jan 12 at 6:15p
Game 2: TSJ/ILS (50) over Elverado (33)
Tue, Jan 12 at 7:30p
Game 3: Pinckneyville 204 (41) over St Ann's (39)

Thu, Jan 14 at 6:00p
Game 4: Waltonville (51) over Tamaroa/St Bruno (27)
Thu, Jan 14 at 7:15p
Game 5: TSJ/ILS (51) over Pinckneyville 204 (36)

Sat, Jan 16 at 2:00p
Regional Championship: Waltonville (39) vs TSJ/ILS (31)



Region 4 - St John Lutheran Chester Regional


Tue, Jan 12 at 6:00p
Game 1: Steeleville (25) over St. Libory (17)
Tue, Jan 12 at 7:15p
Game 2: St. Mark's (32) over Red Bud Cathloic/Trinity Prairie (24)

Thu, Jan 14 at 6:00p
Game 3: Steeleville (22) over Chester Lurtheran (21)
Thu, Jan 14 at 7:15p
Game 4: Red Bud Lutheran (36) over St. Mark's (17)

Fri, Jan 15 at 7:00p
Regional Championship: Red Bud Lutheran (46) over Steeleville (17)



Region 5 - Germantown Regional


Tue, Jan 12 at 6:00p
Game 1: Germantown (45) over St. Paul (Highland) (17)
Tue, Jan 12 at 7:15p
Game 2: All Saints (44) over St. Rose (35)

Wed, Jan 13 at 6:00p
Game 3: Albers/Damiansville (39) over Good Shepard (8)
Wed, Jan 13 at 7:15p
Game 4: Holy Trinity (36) over 1st Baptist Academy (33)

Thu, Jan 14 at 6:00p
Game 5: Germantown (54) over All Saints (21)
Thu, Jan 14 at 7:15p
Game 6: Albers/Damiansville (39) vs Holy Trinity (14)

Fri, Jan 15 at 7:00p
Regional Championship: Germantown (35) vs Albers/Damiansville (15)


Region 6 - Christ Our Rock Luth. HS Regional


Wed, Jan 13 at 5:30p
Game 1: Willow Grove/St. Marys (36) over Centralia Trinity Lutheran (26)
Wed, Jan 13 at 6:45p
Game 2: Central City (45) over Raccoon (14)
Wed, Jan 13 at 8:00p
Game 3: Selmaville (45) over Trinity Hoffman (21)

Thu, Jan 14 at 6:00p
Game 4: Bartelso (60) over Willow Grove/St. Marys (16)
Thu, Jan 14 at 7:15p
Game 5: Central City (44) over Selmaville (9)

Sat, Jan 16 at 2:00p
Regional Championship: Bartelso (32) vs Central City (21)



Region 7 - Bethel Regional


Tue, Jan 12 at 5:30p
Game 1: Summersville (39) over Ashley (24)
Tue, Jan 12 at 7:00p
Game 2: Opdyke-Belle Rive (43) over Bethel/McClellan (26)
Tue, Jan 12 at 8:30p
Game 3: St. Mary Mt Vernon (31) over Spring Garden (24)

Thu, Jan 14 at 6:15p
Game 4: Field (38) over St. Mary Mt Vernon (37)
Thu, Jan 14 at 7:30p
Game 5: Summersville (49) over Opdyke-Belle Rive (37)

Sat, Jan 16 at 2:00p
Regional Championship: Summersville (49) vs Field (28)



Region 8 - St. Mary's Mt. Carmel Regional


Tue, Jan 12 at 8:00p
Game 1: St. Mary's (42) over Iuka (17)
Tue, Jan 12 at 6:45p
Game 2: Bluford (45) over Kell/Farrington (6)
Tue, Jan 12 at 5:30p
Game 3: New Hope (59) over Jasper (19)

Thu, Jan 14 at 6:00p
Game 4: St. Joe (36) over St. Mary's (17)
Thu, Jan 14 at 7:15p
Game 5: New Hope (45) over Bluford (41)

Fri, Jan 15 at 6:00p
Regional Championship: New Hope (34) vs St. Joe (25)



Latest Forum Posts

Related Pages

Who's Online

We have 251 guests and no members online