2014 Class L Boys State Cross Country Meet
Benton City Park in Benton
 

October 18th
10:00 am

Jerry Corn Meet Manager
Benton Middle School, Benton, IL

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 2014 SIJHSAA Class L State Boys Cross Country Team Results

2014 SIJHSAA Class L State Boys Cross Country Individual Results

Class L Boys

Top Ten Schools

Place School Points
 1 Triad 59
 2 Marion 84
 3 Waterloo 88
 4 Fulton (O'Fallon) 116
5 Carriel (O'Fallon) 128
6 Olney 191
7 Centralia 240
8 Collinsville 282
9 West Frankfort 238
10 Herrin 291

Top Ten Runners

Place Individual School Time
1 Kyle Dismukes Fulton (O'Fallon) 10:17.7
2 Luke Cox Triad 10:39.7
3 Eli Ward Waterloo 10:45.9
4 Ross Bushur Triad 10:47.5
5 John Bruce Marion 10:54.7
6 Chase Williams Olney 10:57.4
7 Gabriel Stephens Carterville 11:01.6
8 Sam Kreinberg Waterloo 11:02.4
9 Drew Ringel Herrin 11:04.5
10 Kyle Hammers West Frankfort 11:08.4

 

2014-Class-L-Boys-Cross-Country-Top-102014 Class L Boys Cross Country - Top 10 Runners

 

2014-Class-L-Boys-Cross-Country-1st-Place-Triad2014 Class L Boys Cross Country - State Champions - Triad

 

2014-Class-L-Boys-Cross-Country-2nd-Place-Marion2014 Class L Boys Cross Country - 2nd Place - Marion

 

2014-Class-L-Boys-Cross-Country-3rd-Place-Waterloo 
2014 Class L Boys Cross Country - 3rd Place - Waterloo

 

2014-Class-L-Boys-Cross-Country-4th-Place-Fulton-OFallon
2014 Class L Boys Cross Country - 4th Place - Fulton-O'Fallon

 

2014 Class S Boys State Cross Country Meet
Bryan Memorial Park in Salem
 
OCTOBER 18th
 
Mark Larimer  Meet Manager
St. Theresa School, Salem, IL

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. or This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Class S Boys
Top Ten Schools

Place School Points
 1 OLMC (Herrin)
73
 2 Steelville Junior High 94
 3 Central City 155
 4 St Joseph (Olney) 206
5 Norris City-Omaha 215
6 Selmaville 242
7 Summersville 260
8 St Mary (Centrali) 266
9 St Theresa-ACA (Salem) 296
10 Wayne City 316

Top Ten Runners

Place Individual School Time
1 Lane Harvey New Hope 10:38.0
2 Michael Oliver OLMC (Herrin) 10:58.3
3 Cole Clark Wayne City 11:18.9
4 Bryan Meshil North Wamac-Irvington Co-op 11:21.0
5 Seth Hammerski Bluford 11:21.9
6 Brandon Skaggs Norris City-Omaha 11:23.9
7 Mel Mulholland Steeleville Junior High 11:26.7
8 David Carlson OLMC (Herrin) 11:36.1
9 Gavin Conway Steeleville Junior High 11:38.1
10 Will Brant O'Fallon 1st Baptist Academy 11:40.0

 

2014-Class-S-Boys-Cross-Country-Top-10
2014 Class S Boys Cross Country - Top 10 Runners

 

2014-Class-S-Boys-Cross-Country-1st-Place-OLMC-Herrin2014 Class S Boys Cross Country - State Champions - OLMC-Herrin

 

2014-Class-S-Boys-Cross-Country-2nd-Place-Steeleville2014 Class S Boys Cross Country - 2nd Place - Steeleville

 

2014-Class-S-Boys-Cross-Country-3rd-Place-Central-City2014 Class S Boys Cross Country - 3rd Place - Central-City

 

2014-Class-S-Boys-Cross-Country-4th-Place-St-Joseph-Olney2014 Class S Boys Cross Country - 4th Place - St-Joseph-Olney

Latest Forum Posts

Who's Online

We have 96 guests and no members online