Region 1
Round 1 - Quarter-Final
Game 1   09/16/2022   4:00 PM   Meridian Middle School (Mounds)
Meridian Middle School (Mounds) (17) vs. Cobden Unit School (13)
Game 2   09/16/2022   4:00 PM   Shawnee Junior High   Egyptian wins by forfeit
Egyptian Middle School (7) vs. Shawnee Junior High (0)
Round 2 - Semi-Final
Game 3   09/21/2022   4:00 PM   Lick Creek School
Lick Creek School (9) vs. Meridian Middle School (Mounds) (2)
Game 4   09/22/2022   4:00 PM   Lick Creek School
Century Junior High (13) vs. Egyptian Middle School (3)
Round 3 - Final
Game 5 • CHAMPIONSHIP   09/26/2022   4:00 PM   Lick Creek School
Lick Creek School (10) vs. Century Junior High (7)
Round 1 - Quarter-Final
1   9/16 4p
Meridian Middle School (Mounds)
17
Cobden Unit School
13
2   9/16 4p • Egyptian wins by forfeit
Shawnee Junior High
0
Egyptian Middle School
7
Round 2 - Semi-Final
3   9/21 4p
Lick Creek School
9
Meridian Middle School (Mounds)
2
4   9/22 4p
Century Junior High
13
Egyptian Middle School
3
Round 3 - Final
5   9/26 4p
Lick Creek School
10
Century Junior High
7
 
WINNER
Lick Creek School
Region 2
Round 1 - Quarter-Final
Game 1   09/20/2022   4:00 PM   Cypress Elementary School District
Cypress-Buncomb Co-op (14) vs. Carrier Mills-Stonefort Jr. High (4)
Game 2   09/20/2022   4:00 PM   New Simpson Hill School
New Simpson Hill School (21) vs. Pope County School (1)
Game 3   09/20/2022   4:00 PM   Crab Orchard Elementary School
Crab Orchard Elementary School (15) vs. Ewing-Northern CCSD (0)
Round 2 - Semi-Final
Game 4   09/21/2022   4:00 PM   Galatia Junior High
Galatia Junior High (11) vs. Cypress-Buncomb Co-op (1)
Game 5   09/22/2022   4:00 PM   Galatia Junior High
Crab Orchard Elementary School (4) vs. New Simpson Hill School (3)
Round 3 - Final
Game 6 • CHAMPIONSHIP   09/26/2022   4:00 PM   Galatia Junior High
Galatia Junior High (4) vs. Crab Orchard Elementary School (3)
Round 1 - Quarter-Final
1   9/20 4p
Cypress-Buncomb Co-op
14
Carrier Mills-Stonefort Jr. High
4
2   9/20 4p
New Simpson Hill School
21
Pope County School
1
3   9/20 4p
Crab Orchard Elementary School
15
Ewing-Northern CCSD
0
Round 2 - Semi-Final
4   9/21 4p
Galatia Junior High
11
Cypress-Buncomb Co-op
1
5   9/22 4p
New Simpson Hill School
3
Crab Orchard Elementary School
4
Round 3 - Final
6   9/26 4p
Galatia Junior High
4
Crab Orchard Elementary School
3
 
WINNER
Galatia Junior High
Region 3
Round 1 - Quarter-Final
Game 1   09/16/2022   4:00 PM   Desoto
Elverado Junior High School (14) vs. Desoto (2)
Game 2   09/16/2022   4:30 PM   Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin)
Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin) (17) vs. Giant City (0)
Game 3   09/16/2022   4:30 PM   Pinckneyville CCSD 204
Pinckneyville CCSD 204 (13) vs. Unity Christian School (Energy) (3)
Round 2 - Semi-Final
Game 4   09/19/2022   4:30 PM   Waltonville Grade School
Waltonville Grade School (12) vs. Elverado Junior High School (0)
Game 5   09/20/2022   4:30 PM
Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin) (12) vs. Pinckneyville CCSD 204 (5)
Round 3 - Final
Game 6 • CHAMPIONSHIP   09/23/2022   4:30 PM
Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin) (3) vs. Waltonville Grade School (1)
Round 1 - Quarter-Final
1   9/16 4p
Desoto
2
Elverado Junior High School
14
2   9/16 4:30p
Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin)
17
Giant City
0
3   9/16 4:30p
Pinckneyville CCSD 204
13
Unity Christian School (Energy)
3
Round 2 - Semi-Final
4   9/19 4:30p
Waltonville Grade School
12
Elverado Junior High School
0
5   9/20 4:30p
Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin)
12
Pinckneyville CCSD 204
5
Round 3 - Final
6   9/23 4:30p
Waltonville Grade School
1
Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin)
3
 
WINNER
Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin)
Region 4
Round 1 - Quarter-Final
Game 1   09/19/2022   St John Lutheran (Chester)   Kohen Complex 3401-3545 Bodes Ln, Chester, IL 62233
St.John Lutheran-Chester Co-op (11) vs. St John Catholic-Red Bud/Prairie DuRocher Co-op (0)
Game 2   09/19/2022   4:00 PM   Trinity St John Lutheran School (Nashville)   Nashville Memorial Park 604 E Memorial Dr. Nashville, IL 62263
TSJ-Im. Lu.-St Ann (Nashville) Co-op (20) vs. Coulterville Unit District (0)
Game 3   09/19/2022   4:00 PM   Okawville Jr High   400 S Hanover St, Okawville, IL 62271
Okawville Jr High (13) vs. Evansville Attendance Center (0)
Round 2 - Semi-Final
Game 4   09/21/2022   4:30 PM   St John's Lutheran (Red Bud)    808 South Main St Red Bud IL 62278
St John's Lutheran (Red Bud) (10) vs. St.John Lutheran-Chester Co-op (0)
Game 5   09/21/2022
TSJ-Im. Lu.-St Ann (Nashville) Co-op (3) vs. Okawville Jr High (0)
Round 3 - Final
Game 6 • CHAMPIONSHIP   09/26/2022   4:30 PM   St John's Lutheran (Red Bud)    808 South Main St Red Bud IL 62278
St John's Lutheran (Red Bud) (3) vs. TSJ-Im. Lu.-St Ann (Nashville) Co-op (1)
Round 1 - Quarter-Final
1   9/19 • Kohen Complex 3401-3545 Bodes Ln, Chester, IL 62233
St.John Lutheran-Chester Co-op
11
St John Catholic-Red Bud/Prairie DuRocher Co-op
0
2   9/19 4p • Nashville Memorial Park 604 E Memorial Dr. Nashville, IL 62263
TSJ-Im. Lu.-St Ann (Nashville) Co-op
20
Coulterville Unit District
0
3   9/19 4p • 400 S Hanover St, Okawville, IL 62271
Okawville Jr High
13
Evansville Attendance Center
0
Round 2 - Semi-Final
4   9/21 4:30p • 808 South Main St Red Bud IL 62278
St John's Lutheran (Red Bud)
10
St.John Lutheran-Chester Co-op
0
5   9/21
TSJ-Im. Lu.-St Ann (Nashville) Co-op
3
Okawville Jr High
0
Round 3 - Final
6   9/26 4:30p • 808 South Main St Red Bud IL 62278
St John's Lutheran (Red Bud)
3
TSJ-Im. Lu.-St Ann (Nashville) Co-op
1
 
WINNER
St John's Lutheran (Red Bud)
Region 5
Round 1 - Quarter-Final
Game 1   09/20/2022   4:30 PM   Valmeyer Junior High
Valmeyer Junior High (17) vs. St Teresa Catholic (5)
Game 2   09/20/2022   4:30 PM   Good Shepherd Lutheran School (Collinsville)
Good Shepherd Lutheran School (Collinsville) (11) vs. St Paul Catholic School (Highland) (1)
Round 2 - Semi-Final
Game 3   09/22/2022   5:00 PM   Scheve Park Mascoutah
Holy Childhood(Mascoutah) (7) vs. Valmeyer Junior High (0)
Game 4   09/22/2022   7:00 PM   Scheve Park Mascoutah
St Peter and Paul Catholic School (Waterloo) (10) vs. Good Shepherd Lutheran School (Collinsville) (8)
Round 3 - Final
Game 5 • CHAMPIONSHIP   09/24/2022   10:00 AM   Scheve Park Mascoutah
Holy Childhood(Mascoutah) (10) vs. St Peter and Paul Catholic School (Waterloo) (0)
Round 1 - Quarter-Final
1   9/20 4:30p
Valmeyer Junior High
17
St Teresa Catholic
5
2   9/20 4:30p
Good Shepherd Lutheran School (Collinsville)
11
St Paul Catholic School (Highland)
1
Round 2 - Semi-Final
3   9/22 5p
Holy Childhood(Mascoutah)
7
Valmeyer Junior High
0
4   9/22 7p
St Peter and Paul Catholic School (Waterloo)
10
Good Shepherd Lutheran School (Collinsville)
8
Round 3 - Final
5   9/24 10a
Holy Childhood(Mascoutah)
10
St Peter and Paul Catholic School (Waterloo)
0
 
WINNER
Holy Childhood(Mascoutah)
Region 6
Round 1 - Quarter-Final
Game 1   09/20/2022   4:30 PM   Raccoon
Iuka Grade School (9) vs. Raccoon-Kell Co-op (2)
Game 2   09/19/2022   5:00 PM   Patoka
Odin-Patoka Co-op (11) vs. Sandoval Junior High (1)
Round 2 - Semi-Final
Game 3   09/22/2022   5:30 PM   Altamont Lutheran Interparrish School
Altamont Lutheran Interparrish School (20) vs. Iuka Grade School (0)
Game 4   09/22/2022   4:30 PM   Selmaville   Sports Complex
Selmaville (17) vs. Odin-Patoka Co-op (2)
Round 3 - Final
Game 5 • CHAMPIONSHIP   09/26/2022   5:30 PM   Altamont Lutheran Interparrish School
Altamont Lutheran Interparrish School (4) vs. Selmaville (0)
Round 1 - Quarter-Final
1   9/20 4:30p
Raccoon-Kell Co-op
2
Iuka Grade School
9
2   9/19 5p
Odin-Patoka Co-op
11
Sandoval Junior High
1
Round 2 - Semi-Final
3   9/22 5:30p
Altamont Lutheran Interparrish School
20
Iuka Grade School
0
4   9/22 4:30p • Sports Complex
Selmaville
17
Odin-Patoka Co-op
2
Round 3 - Final
5   9/26 5:30p
Altamont Lutheran Interparrish School
4
Selmaville
0
 
WINNER
Altamont Lutheran Interparrish School
Region 7
Round 1 - Quarter-Final
Game 1   09/19/2022   4:00 PM   Bluford
Field C.C.S.D. School (4) vs. Buford-Farrington Co-op (1)
Game 2   09/19/2022   6:00 PM   Bluford
Opdyke-Belle Rive Grade School (14) vs. Summersville Grade School (10)
Game 3   09/20/2022   4:30 PM   Bluford
Trinity-St. Mary's Co-op (9) vs. Thompsonville/Akin Co-op (1)
Round 2 - Semi-Final
Game 4   09/22/2022   4:00 PM   Bluford
Woodlawn (6) vs. Field C.C.S.D. School (0)
Game 5   09/22/2022   6:00 PM   Bluford
Opdyke-Belle Rive Grade School (7) vs. Trinity-St. Mary's Co-op (1)
Round 3 - Final
Game 6 • CHAMPIONSHIP   09/26/2022   4:30 PM   Bluford
Woodlawn (3) vs. Opdyke-Belle Rive Grade School (0)
Round 1 - Quarter-Final
1   9/19 4p
Field C.C.S.D. School
4
Buford-Farrington Co-op
1
2   9/19 6p
Opdyke-Belle Rive Grade School
14
Summersville Grade School
10
3   9/20 4:30p
Trinity-St. Mary's Co-op
9
Thompsonville/Akin Co-op
1
Round 2 - Semi-Final
4   9/22 4p
Woodlawn
6
Field C.C.S.D. School
0
5   9/22 6p
Opdyke-Belle Rive Grade School
7
Trinity-St. Mary's Co-op
1
Round 3 - Final
6   9/26 4:30p
Woodlawn
3
Opdyke-Belle Rive Grade School
0
 
WINNER
Woodlawn
Region 8
Round 1 - Quarter-Final
Game 1   09/19/2022   4:30 PM   New Hope   Leo French Park in Fairfield
New Hope (20) vs. Allendale-St Mary's (Mt.Carmel) Co-op (0)
Game 2   09/20/2022   4:30 PM   St Joe School (Olney)   @ Noble
St Joe School (Olney) (19) vs. Grayville Junior High (4)
Game 3   09/19/2022   4:15 PM   Cisne Middle School
Cisne Middle School (15) vs. West Salem Grade School (0)
Round 2 - Semi-Final
Game 4   09/22/2022   4:00 PM   Jasper Grade School   @ Geff Grade School
Jasper-Geff Co-op (10) vs. New Hope (0)
Game 5   09/22/2022   4:30 PM   St Joe School (Olney)   TBD
St Joe School (Olney) (11) vs. Cisne Middle School (0)
Round 3 - Final
Game 6 • CHAMPIONSHIP   09/26/2022   4:00 PM   Jasper Grade School   @ Geff
St Joe School (Olney) (7) vs. Jasper-Geff Co-op (4)
Round 1 - Quarter-Final
1   9/19 4:30p • Leo French Park in Fairfield
New Hope
20
Allendale-St Mary's (Mt.Carmel) Co-op
0
2   9/20 4:30p • @ Noble
St Joe School (Olney)
19
Grayville Junior High
4
3   9/19 4:15p
Cisne Middle School
15
West Salem Grade School
0
Round 2 - Semi-Final
4   9/22 4p • @ Geff Grade School
Jasper-Geff Co-op
10
New Hope
0
5   9/22 4:30p • TBD
St Joe School (Olney)
11
Cisne Middle School
0
Round 3 - Final
6   9/26 4p • @ Geff
Jasper-Geff Co-op
4
St Joe School (Olney)
7
 
WINNER
St Joe School (Olney)

Latest Forum Posts

Related Pages

Who's Online

We have 1699 guests and 2 members online

  • A020
  • S1470