2022 Class S Regional Track

Boys Track and Field
2022 Class S
Region: 1
Organizer: Jonesboro CSD
Host: Jonesboro CSD
Teams:
Cairo Junior High School
Century Junior High
Cobden Unit School
Creal Springs - Adams School
Cypress-Buncomb Co-op
Dongola Unit School District 66
Egyptian Middle School
Goreville
Jonesboro CSD
Lick Creek School
Meridian Middle School (Mounds)
New Simpson Hill School
Shawnee Junior High
Vienna
Region: 2
Organizer: Pinckneyville CCSD 204
Host: Pinckneyville CCSD 204
Teams:
Akin
Christopher Elementary School
Desoto
Ewing-Northern CCSD
Giant City
Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin)
Pinckneyville CCSD 204
Pinckneyville Junior High School
Sesser-Valier Junior High
St Bruno School
St John The Baptist Catholic (West Frankfort)
Unity Christian School (Energy)
Zeigler-Royalton Junior High
Region: 3
Organizer: St John Lutheran (Chester)
Host: St John Lutheran (Chester)
Teams:
Coulterville Unit District
Evansville Attendance Center
Marissa Junior High
New Athens Junior High
Prairie du Rocher CCSD
St Andrew School
St John Catholic (Red Bud)
St John Lutheran (Chester)
St Lilbory CCSD School
St Mary's School (Chester)
St Peter and Paul Catholic School (Waterloo)
Steeleville-St.Marks Co-op
Trinity Lutheran School (Red Bud)
Region: 4
Organizer: St Teresa Catholic
Host: St Teresa Catholic
Teams:
BBNS Academy
Blessed Sacrament (Belleville)
First Baptist Academy (O'Fallon)
Grant Middle School
Immaculate Conception School
Maryville Christian School (Maryville)
St Boniface (Edwardsville)
St Clare School of O'Fallon
St.James-Notre Dame Co-op
St Mary's School (Edwardsville)
St Paul Catholic School (Highland)
St Peter and Paul Catholic (Collinsville)
St Teresa Catholic
St. Mary's Catholic (Alton)
Region: 5
Organizer: All Saints Academy (Breese)
Host: All Saints Academy (Breese)
Teams:
Albers-Damiansville Co-op
All Saints Academy (Breese)
Aviston Elementary School
Holy Childhood(Mascoutah)
Lebanon Junior High
Nashville Middle School
Okawville Jr High
Signal Hill Junior High
St.Ann-Oakdale Do-op
St.Joseph-Freeburg Co-op
St Rose Elementary School
Trinity St John Lutheran School (Nashville)
Region: 6
Organizer: Selmaville
Host: Selmaville
Teams:
Central City School
Grand Prairie
Irvington-North Wamac Co-op
Iuka Grade School
New Horizon Christian School (Centralia)
Odin
Patoka Junior High
Raccoon
Selmaville
St Mary School (Centralia)
Trinity Lutheran School (Hoyleton)
Willow Grove
Region: 7
Organizer: Summersville Grade School
Host: Summersville Grade School
Teams:
Ashley Grade School
Bethel-McClellan Co-op
Field-Farrington Co-op
Opdyke-Belle Rive Grade School
Rome Comm. Cons. School
Spring Garden
St Mary's School (Mt. Vernon)
Summersville Grade School
Waltonville Grade School
Woodlawn
Region: 8
Organizer: Allendale
Teams:
Allendale-St.Mary's Co-op
Bluford
Cisne Middle School
Grayville Junior High
Jasper-Geff Co-op
New Hebron Christian School
New Hope
Norris City-Omaha-Enfield
St Joe School (Olney)
Wayne City Junior High

Latest Forum Posts

Related Pages

Who's Online

We have 1218 guests and no members online