Class S Softball Regional Brackets & Scores

Last Updated on Monday, Sep-25-2017 at 10:12 PM Click Read More below to see Scores

Class S Softball Regional Brackets & Scores


Region 1 - Cobden Regional


Tue, Sep 19 at 4:30p
Game 1: Century (27) over Meridian (17)
Tue, Sep 19 at 4:00p
Game 2: Egyptian (16) over Shawnee (1)
Tue, Sep 19 at 4:30p
Game 3: Dongola (20) over Cairo (0)

Thu, Sep 21 at 3:00p
Game 4: Cobden (19) over Century (4)
Thu, Sep 21 at 4:30p
Game 5: Dongola (4) over Egyptian (2)

Fri, Sep 22 at 4:00p
Regional Championship: Cobden (8) over Dongola (7) in 7 innings



Region 2 - Crab Orchard Regional


Tue, Sep 19 at 4:30p
Game 1: Cypress-Buncombe (17) over Lick Creek (0)
Tue, Sep 19 at 4:30p
Game 2: Galatia (13) over Carria Mills (3)
Tue, Sep 19 at 4:30p
Game 3: New Simpson Hill (13) over Pope County (2)

Wed, Sep 20 at 4:30p
Game 4: Crab Orchard (16) over Cypress-Buncombe (1)

Thu, Sep 21 at 4:30p
Game 5: Galatia (9) over New Simpson Hill (7)

Fri, Sep 22 at 4:30p
Regional Championship: Crab Orchard (15) over Galatia (5)



Region 3 - Elverado Regional


Tue, Sep 19 at 4:30p
Game 1: Ewing (10) over OLMC (0)
Tue, Sep 19 at 4:30p
Game 2: Desoto (13) over Thompsonville (0)
Tue, Sep 19 at 4:30p
Game 3: Pinckeyville 204 (14) over Giant City (3)

Thu, Sep 21 at 3:00p
Game 4: Elverado (13) over Ewing (0)
Thu, Sep 21 at 4:30p
Game 5: Pinckeyville 204 (5) over Desoto (3)

Mon, Sep 25 at 4:30p
Regional Championship: Elverado (11) over Pinckeyville 204 (0)



Region 4 - Steeleville Regional


Tue, Sep 19 at 4:15p
Game 1: Evansville (15) over Chester Lutheran (5)
Tue, Sep 19 at 4:15p
Game 2: Valmeyer (16) over Prairie Du Rocher (1)
Tue, Sep 19 at 4:15p
Game 3: New Athens (18) over Red Bud Lutheran (3)

Thu, Sep 21 at 4:15p
Game 4: Steeleville (11) over Evansville (6)

Wed, Sep 20 at 4:15p
Game 5: Valmeyer (8) over New Athens (6)

Fri, Sep 22 at 4:15p
Regional Championship: Valmeyer (11) over Steeleville (6)



Region 5 - St Ann/TSJ-Nashville Regional


Wed, Sep 20 at 4:30p
Game 1: OBR (20) over Bethel (0)
Wed, Sep 20 at 4:30p
Game 2: St. Ann/TSJ (14) over Coulterville (8)
Wed, Sep 20 at 4:30p
Game 3: Tamaroa/St Bruno (20) over Spring Garden (0)
Wed, Sep 20 at 4:30p
Game 4: Hoyleton (5) over Waltonville (3)

Fri, Sep 22 at 6:00p
Game 5: St. Ann/TSJ (5) over OBR (4)
Fri, Sep 22 at 4:30p
Game 6: Tamaroa/St Bruno (14) over Hoyleton (4)

Mon, Sep 25 at 5:30p
Regional Championship: Tamaroa/St Bruno (10) over St. Ann/TSJ (3)


Region 6 - Woodlawn Regional


Tue, Sep 19 at 4:30p
Game 1: Rome (7) over Summersville (1)
Tue, Sep 19 at 4:30p
Game 2: Field (12) over Bluford (2)
Tue, Sep 19 at 5:30p
Game 3: St. Mary's Mt Vernon (13) over Raccoon (3)

Wed, Sep 20 at 4:00p
Game 4: Woodlawn (18) over Rome (2)

Thu, Sep 21 at 4:30p
Game 5: St. Mary's Mt Vernon (6) over Field (4)

Fri, Sep 22 at 4:30p
Regional Championship: Woodlawn (10) over St. Mary's Mt Vernon (7)



Region 7 - Centralia Rotary Park Regional


Wed, Sep 20 at 4:30p
Game 1: Odin/St Teresa/ACA (2) over Patoka (0)

Tue, Sep 19 at 4:30p
Game 2: Central City (13) over Selmaville (3)

Wed, Sep 20 at 4:30p
Game 3: Altamount Lutheran/St Peter (15) over Willow Grove/St Mary (0)

Thu, Sep 21 at 4:30p
Game 4: Sandoval (2) over Odin/St Teresa/ACA (0)
Thu, Sep 21 at 4:30p
Game 5: Altamount Lutheran/St Peter (3) over Central City (2) in 7 innings

Mon, Sep 25 at 4:30p
Regional Championship: Sandoval (6) over Altamount Lutheran/St Peter (5)



Region 8 - Grayville Regional


Wed, Sep 20 at 4:30p
Game 1: New Hope (17) over Cisne (10)

Tue, Sep 19 at 4:15p
Game 2: West Salem (6) over Iuka (2)

Wed, Sep 20 at 4:15p
Game 3: Jasper/Geff (20) over Kell/Farrington (0)

Thu, Sep 21 at 4:30p
Game 4: Grayville (16) over New Hope (3)
Thu, Sep 21 at 6:30p
Game 5: West Salem (2) over Jasper/Geff (1)

Fri, Sep 22 at 4:30p
Regional Championship: Grayville (11) over West Salem (1)



Related Pages

Who's Online

We have 27 guests and 2 members online

  • Administrator
  • Mt. Vernon Casey Middle School